2022 Uluslararası Öğrenci Sınavı

Sınav Tarihi:14 Haziran 2022 Salı
Sınav Başvuru Tarihleri: 25 Nisan - 20 Mayıs 2022 (Türkiye saati ile 17.00' ye kadar)


 

Sınav Yapılacak Ülke Şehir Sınav Saati
(TR saati ile)
Sınav Ücreti
Türkiye Muğla 10:15 500 TL


(Mücbir sebepler ve/veya sınava başvuru yapan aday sayısının 30'un altında olması durumunda sınav iptal edilir.)
 
Mücbir sebepler dolayısıyla Üniversite tarafından gerçekleştirilen sınav iptali dışında, herhangi bir sebeple sınav ücreti iadesi yapılmaz.

ÖNEMLİ NOT: Sınavın mücbir sebeplerle Üniversite tarafından iptal edilmesi durumunda; yurtdışından kredi kartı ile yapılan ödemeler 6 ay içerisinde kesintisiz iade edilebilecektir. Ancak banka transferi ile yapılan ödemelerin iadelerinin muhabir banka masrafı olan 10 $ + % 0.5 kesinti ile ödenmesi mümkün olacaktır. Adayların bunu göz önünde bulundurarak başvuru yapmaları tamamen kendi takdirleridir.

Sınav yeri Sınav Giriş Belgelerinde bildirilecektir. Başvuru yapan adaylar 10 Haziran 2022 Cuma günü online sistemden giriş yaparak sınav giriş belgelerini alabilirler. Yurtdışından gelerek Türkiye'de sınava katılacak ve vize alma zorunluluğu olan adayların, sınav başvurularını yaptıktan sonra ofisimize bilgi vermeleri durumunda sınav giriş belgeleri belirtilen tarihten önce düzenlenecektir.
 
Uluslararası Öğrenci Sınavı, 43 Genel Yetenek,  30 Matematik ve 7 Geometri sorusunu içeren Temel Öğrenme Becerileri Testinden oluşmaktadır. Sınav süresi 90 dakikadır.
 
Sınav içeriği için tıklayınız.
 
Başvuru Koşulları
 
Sınav Ücretinin Ödenmesi:
 
Kredi Kartı İle Ödeme
Ödeme işlemi esnasında tüm adayların;
*İletişim bilgileri sekmesinde yer alan "E-posta Adresi" kısmına sınav başvurusunda kullanmış oldukları mail adreslerini,  "Açıklama Notu" kısmına ise ad ve soyadlarını tam olarak yazmaları (çift isim sahibi adayların ise iki isimlerini birden yazmaları) gerekmektedir.

Sınav ücretinizi kredi kartı ile ödemek için tıklayınız.
 
 
Banka Transferi ile Ödeme:
Adaylar sınav başvuru ücretini aşağıda verilen hesap numaralarına ad soyadları ile yatırdıktan sonra başvurularını online sistemden yapacaklardır.
 
Banka transfer ücretleri sebebi ile sınav ücretlerinde yaşanan kesintiler ile ilgili olarak, yurtdışından ödeme yapacak adayların sınav ücreti ödemelerinde yurtdışı transfer ücreti (yurtdışındaki bankanın belirlediği) ve Türkiye’deki muhabir banka ücretini de (30$ / 30€)göz önünde bulundurarak ödeme yapmaları gerekmektedir. Sınav ücretini eksik yatıran adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 
Banka Adı           : Vakıflar Bankası
Şubesi                :  Muğla
IBAN (TL)           : TR24 0001 5001 5800 7307 0553 91

 

ONLINE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Güncelleme Tarihi : 14.04.2022 17:20:40 Okunma Sayısı : 11528

Son Duyurular